تبلیغات
OBJECT id=wolfi classid=CLSID:D45FD31B-5C6E-11D1-9EC1-00C04FD7081F> *به وبلاگ رسمی دبیرستان فردوسی خوش آمدید* دبیرستان فردوسی تبریز

دبیرستان فردوسی تبریز - * گنجینه بسم الله *
دبیرستان فردوسی تبریز
وبلاگ ارتباط با مدیر مدرسه
*به وبلاگ رسمی دبیرستان فردوسی تبریز خوش آمدید*

بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 23 آذر 1389برای مشاهده متن اصلی،بر روی ادامه مطلب کلیک کنید.

* گنجینه بسم الله *

 سلام


چند وقت پیش پای منبر عالم سیدی نشسته بودم که داستان خیلی قشنگی رو بیان کردند...منم اینجا بصورت خلاصه و شایدم دست و پا شکسته براتون تعریف میکنم تا بعد یه نتیجه مهم از اون بگیریم:


شاگردی نزد استاد خویش کسب علم وعرفان می نمود...روزی شاگرد سر کلاس استاد دیر می رسد و استاد علت را جویا می شود...شاگرد در پاسخ میگوید : به علت سیل ، پلی که بر روی رودخانه قرار داشته فرو ریخته ، و مجبور شدم برای حاضر شدن در کلاس مسیر طولانی تری را از روستای بالایی طی کنم.


استاد خطاب به شاگرد به حالت مزاح و خنده میگوید: خوب مگر نمیدانی که اگر چنین ذکری را بگویی میتوانی بر روی آب راه بروی...خوب این کار را میکردی و با تاخیر سر کلاس حاضر نمیشدی.


از فردای آن روز شاگرد سر وقت در کلاس حاضر شد...و استاد به گمان اینکه بهانه ای که برای تاخیر آن روز آورده بود دروغی بیش نبوده ...برای حفظ شان و آبروی شاگرد چیزی به روی خود نیاورد.


روزها گذشت...تا اینکه روزی پدر شاگرد از فرزندش درخواستی میکند که پسرم من خیلی دوست دارم استادت را از نزدیک ملاقات کنم ...پس مرا با خودت نزد ایشان ببر.
پسر به پدر میگوید چشم ...حتما...فقط بگذار که استادم را در جریان بگذارم.


شاگرد نزد استاد این موضوع را مطرح میکند...و استاد میگوید که خود به نزد پدرت میآیم...این گونه شایسته تر است.
لذا استاد به همراه شاگردش راهی منزل ایشان میشود...که در راه به دریاچه ای می رسند...شاگرد میگوید : استاد این همان رودخانه هست که با ذکری که به من آموختید هر روز با گفتن آن از رویش قدم میگذارم و مسیرم کوتاه تر شده است...حال هم این ذکر را بگوییم تا زود تر به منزل برسیم.


استاد به حالت تمسخر به شاگردش نگاه میکند و میگوید...چه ذکری؟؟منظورت همانی هست که آن روز که تاخیر کردی به حالت مزاح بهت یاد دادم؟ خوب بگو و رد شو ببینم!!!من که چنین چیزی را باور ندارم...پس بیا از مسیر روستای بالایی برویم .


اما شاگرد با گفتن ذکر بر روی رودخانه قدم گذاشته و بدون اینکه خیس شود به آن طرف میرسد.
استاد همانجا از شدت تعجب مدهوش میشود.

*****

خوب این داستان رو گفتم که یه نتیجه مهم بگیریم...اینکه شاید یکی خیلی چیزا بدونه...امامهمتر از اون که باور قلبی هست را نداشته باشه... دونستن و معرفت خوبه ، اما باید آن را به باور و ایمان برسونیم.
هیچ وقت اینطور فکر نکنیم که اذکار و اوراد و آیاتی که بر لبانمان جاری میکنیم بی اثره...مشکل ما اینه که به اون باور حقیقی نرسیدیم تا اثر شگفت انگیز آنها را بتونیم ببینیم.


حالا که حرف از ذکر شده بهتره یکی از ذکر های عجیب و غریب رو براتون معرفی کنم که شاید همگی تو زندگی اثر اونو دونسته یا ندونسته دیده ایم...بله ...درست حدس زدید...ذکر بسم الله...

در اینجا میخواهیم با اثرات شگفت انگیز ذکر بسم الله آشنا بشویم...

پس از شما دوست خوبم هم میخوام در این امر مهم کمک کنید و آیات و روایات و احادیث و داستان و حکایت و ... مرتبط با این ذکر را در اینجا قرار بدید...تا بر باور و ایمانمون بر اثر بخش بودن این ذکر افزوده بشه.


یا علیارسال توسط غلامرضا حسن زاده
آرشیو مطالب
نظر سنجی
من کیستم ؟ غلامی سیاه چرده بودم که ابوذر غفاری مرا آزاد کرد و از آن پس همیشه در خدمت اهل بیت به ویژه امام حسین علیه السلام به سر بردم تا اینکه روز عاشورا من نیز مانند یاران باوفای ایشان شهادت را انتخاب کردم .

پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

دانلود فیلم

سایت ساز رایگان

بهراد آنلاین

شادزیست

دانلود فیلم

لیمونات

تک باکس

دانلود نرم افزار

به وبلاگ رسمی دبیرستان فردوسی خوش آمدید.غلامرضا حسن زاده - مدیریت دبیرستان فردوسی تبریز
لوگوی سه گوش
لوگوی سه گوش
لوگوی سه گوش
Ferdowsi High School
http://www.tak-20.com

http://www.tak-20.com

http://www.tak-20.comhttp://www.tak-20.comhttp://www.tak-20.com
دبیرستان فردوسی تبریز

دبیرستان فردوسی تبریز

منبع قالب های وبلاگ

yasitheme-یاسی تم-کد قطرات شبنم
//دبیرستان فردوسی تبریز// function shake(n) { if (parent.moveBy) { for (i = 10; i > 0; i--) { for (j = n; j > 0; j--) { parent.moveBy(i,0); parent.moveBy(0,-i); parent.moveBy(-i,0); parent.moveBy(0,i); parent.moveBy(i,0); parent.moveBy(0,-i); parent.moveBy(-i,0); parent.moveBy(0,i); } } } }

پیام امروز:

دبیرستان فردوسی تبریز